Przedstawiamy zwycięskie projekty w tegorocznej edycji Czerwonackiego Budżetu Obywatelskiego:

 

Zakup łodzi ratowniczej - poprawa bezpieczeństwa nad wodą

ilość ważnych głosów: 760, kwota projektu: 149 568,00 zł

Projekt zakłada zakup łodzi ratowniczej Pioner Multi wraz z wyposażeniem dla OSP Czerwonak.
Działania jednostki OSP w Czerwonaku w zakresie ratownictwa i prewencji są szerokie. Jednym z obszarów jest woda i wszystkie zagrożenia z nią związane. Intensywnie rozwijająca się gmina, wzrost inwestycji, liczby mieszkańców, a także turystów niesie ze sobą coraz większe potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa we wszystkich aspektach. Analiza przeprowadzonych interwencji jednostki OSP Czerwonak pokazała, że wraz z tym rozwojem systematycznie rośnie liczba akcji ratowniczych, prewencyjnych i poszukiwawczych związanych z wodą.

Łódź ratownicza Pioner Multi to sprawdzony i stosowany w Polsce przez wiele jednostek straży pożarnych sprzęt szerokiego zastosowania. Poprzez swoją konstrukcję ułatwi strażakom wykonywanie czynności ratowniczych, poszukiwawczych i prewencyjnych na wszystkich zbiornikach wodnych gminy Czerwonak. Wpłynie też na podniesienie bezpieczeństwa pracujących strażaków i poszkodowanych.

Realizacja projektu zwiększy możliwości operacyjne i usprawni działania poszukiwawczo-ratownicze. Strażacy będą mogli lepiej realizować swoje zadania w zakresie ratownictwa wodnego, poprawi się ich skuteczność i warunki bezpieczeństwa podczas działań.

 

Kierowco zwolnij! Montaż radarowych wyświetlaczy prędkości na terenie Gminy (Czerwonak, Kicin, Mielno, Dębogóra, Bolechówko, Potasze, Bolechowo- Osiedle)
 

ilość ważnych głosów: 696, kwota projektu: 150 000,00 zł


Projekt zakłada montaż większej ilości radarowych wyświetlaczy prędkości z zasilaniem solarnym na terenie całej gminy, w miejscach, które w wyniku przeprowadzonej analizy, zostały zgłoszone jako niebezpieczne, gdzie łamane są przepisy ruchu drogowego i przekraczana jest dozwolona prędkość.
Prewencyjne radary instalowane są w większości krajów europejskich. To ciekawa alternatywa dla fotoradarów. Radarowe wyświetlacze pomiaru prędkości są lepiej odbierane przez społeczeństwo ze względu na pedagogiczną, a nie represyjną funkcję. Wyświetlane na urządzeniu pulsujące na czerwono komunikaty ZWOLNIJ oraz uśmiechnięta buźka, gdy kierowca ograniczy prędkość działają psychologicznie na odbiorcę przekazu. Statystyki jednoznacznie pokazują ich skuteczność. Przekroczenia prędkości maleją, a co za tym idzie zagrożenie wypadkowe zmniejsza się. Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze, a ten sposób może skutecznie działać w poprawie bezpieczeństwa w omawianych rejonach.

 

Szczegółowe wyniki: TUTAJ